Domofon czy wideodomofon? Rozwiązania dla domów jednorodzinnych

Domofon czy wideodomofon? Rozwiązania dla domów jednorodzinnych

Czasy, gdy trzeba było wychodzić z domu i podchodzić do bramy, aby wpuścić gościa w progi, dawno minęły. Obecnie w domach jednorodzinnych stosuje się nowoczesne systemy wideodomofonowe obejmujące dodatkowe funkcje i zapewniające monitoring posesji. Czy warto zainteresować w wideodomofon? Jakie zalety posiada nowoczesny domofon jednorodzinny?

Nowoczesne systemy domofonowe oraz wideodomofonowe w znaczący sposób podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Nawet najprostszy nowoczesny domofon jednorodzinny dobrej marki zapewnia wysoką jakość dźwięku. Obecnie na rynku dostępne są również domofony jednorodzinne wyposażone w dodatkowe funkcje, w tym domofony głośnomówiące, domofony z możliwością otwierania za pomocą karty czy breloka lub z możliwością wejścia za pomocą kodu.

Domofon jednorodzinny na lata

Wysokiej jakości domofony Eura, domofony Genway i domofony jednorodzinne innych znanych marek są ponadto bardzo wytrzymałe oraz odporne na działanie rozmaitych czynników. Można zakupić domofon jednorodzinny natynkowy lub podtynkowy w obudowie wandaloodpornej, zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo nawet najprostsze tradycyjne domofony mają obudowy hermetyczne zabezpieczające przed działaniem wody. Są to urządzenia, które zapewniają spokój i bezawaryjność na długie lata.

domofony eura
domofon jednorodzinny Eura

 

A może wideodomofon?

Jeśli zamiast prostych i skutecznych rozwiązań lubisz nowości, warto zastanowić się nad instalacją wideodomofonu. System wideodomofonowy dodatkowo podnosi bezpieczeństwo domowników. Warto zdecydować się na niego między innymi wówczas, gdy często nie ma nas w w domu i chcemy wiedzieć, kto odwiedzał nas podczas naszej nieobecności. W sprzedaży dostępne są wideodomofony z możliwością nagrywania obrazu i przechowywania danych w pamięci. Nowoczesny wideodomofon może pełnić funkcję monitoringu. Dodatkowo urządzenie z transmisją obrazu pozwala jeszcze dokładniej zweryfikować rozmówcę, dzięki czemu zyskujemy większą pewność co do tego, kogo wpuszczamy na posesję. Wideodomofony kolorowe z wysoką jakością transmisji dźwięku i obrazu znacząco podnoszą bezpieczeństwo w domach jednorodzinnych, szczególnie jeśli wśród mieszkańców znajdują się osoby starsze czy niedosłyszące.

Dokonując wyboru wideodomofonu, można rozważyć wybór systemu przewodowego lub bezprzewodowego. Wideodomofony bezprzewodowe są łatwiejsze w montażu. Jest to dobre rozwiązanie, gdy dom jest świeżo po remoncie i nie tylko. Montaż nie wymaga dużej ingerencji w otoczenie, ponieważ wykluczona zostaje konieczność prowadzenia kabli. Domofony przewodowe mają jednak z reguły lepszy zasięg i są bardziej niezawodne, jak chodzi o jakość transmisji.

Standardowy domofon jednorodzinny dobrej marki to proste i niezawodne rozwiązanie na lata. Domofony Eura, Genway i innych renomowanych producentów posiadają szereg dodatkowych funkcji, a przy tym wyróżniają się prostym, nowoczesnym designem. Wideodomofony kolorowe to zaś rozwiązanie, które daje zwiększoną pewność i większe możliwości. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonamy, zawsze warto pamiętać o tym, by inwestować wyłącznie w markowe wyposażenie ze sprawdzonych źródeł.

Dodaj komentarz