Gniazda hermetyczne w Twoim domu

Gniazda hermetyczne w Twoim domu

W jednym z ostatnich artykułów, postanowiłam poruszyć temat dobrze dobranego osprzętu dla łazienki, stanowiącej pomieszczenie wymagające przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań. Wśród zaproponowanych alternatyw, chroniących osprzęt elektryczny przed wilgocią oraz wodą, pojawiły się gniazda hermetyczne. Szczelne, proste wyjście z sytuacji, gdy nie chcemy dopuścić do ich kontaktu z wodą. W dzisiejszym artykule, przyjrzymy się im nieco bliżej, określając gdzie jeszcze możemy wykorzystać ten charakterystyczny rodzaj osprzętu.

Dobre gniazda, czyli funkcjonalne

Gniazdo hermetyczneJak już wiemy, gniazda hermetyczne nieznacznie różnią się od znanego nam osprzętu. Ubezpieczone w specjalną klapkę, wyprodukowane są z takich komponentów oraz materiałów, aby zapewniać odpowiednią szczelność i ochronę przed rozbryzgującą wodą. To czyni z nich nie tylko dobre gniazda dla łazienek, ale także dla wszystkich tych pomieszczeń, w których pojawia się dostęp do wody. Ich niezwykła funkcjonalność sprawdzi się zatem także dla kuchni, stanowiących bardzo często centralny punkt domu, a przy tym niezwykle ruchliwy. Czasami odrobina nieuwagi, może doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia. Zwłaszcza, jeśli nasze gniazdka są rozlokowane blisko zlewu – co oczywiście, nie jest wskazane w budownictwie. Pamiętajmy o tym, iż minimalna odległość gniazda od miejsca z dostępem do wody, powinna wynosić co najmniej 60 cm.

Gniazda hermetyczne – gdzie jeszcze zastosować takie rozwiązanie?

Charakterystyczna, samoczynnie zamykająca się klapka – stanowiąca główny komponent gniazda hermetycznego – może być również wykorzystana przez nas, jako elegancka „zaślepka” dla nieużywanego w danym momencie źródła prądu. Decydując się na zastosowanie tego rodzaju osprzętu w salonie lub innym pomieszczeniu reprezentatywnym, gwarantujemy sobie estetyczne rozwiązanie. W tym przypadku, idealnie sprawdzą się gniazda hermetyczne o kolorowych klapkach, zgodnych z barwą danej ściany. Dzięki temu, estetycznie zakryjemy widoczne normalnie gniazdo, nie zaburzając przy tym stylu naszego pomieszczenia. Te dobre gniazda o funkcjonalnej klapce, sprawdzą się również w pokoju naszego najmłodszego członka rodziny.

Jak wiemy, dzieci są bardzo ciekawskie i chętnie eksperymentują z otaczającym je światem. Zasada ta, tyczy się praktycznie każdego elementu wyposażenia, jaki znajduje się w naszym domu. Dlatego też, zaplanowanie oraz odpowiednie rozmieszczenie osprzętu w pokoju naszego dziecka jest tak ważne. Gniazda hermetyczne w sposób naturalny, blokują naszym bobasom dostęp do źródła energii, a przy tym chronią je przed porażeniem prądem. To doskonałe rozwiązanie dla każdego zatroskanego rodzica, który pragnie zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo, ale także nie chce ograniczać go przed poznawaniem świata.

Gniazda hermetyczne bezpieczne dla najmłodszych

Osprzęt dla każdego domu

Gniazda hermetyczne są przykładem osprzętu o szerokim zastosowaniu, który może nie tylko chronić nasze źródło energii przed przypadkowym zalaniem. Klapka chroni, estetycznie maskuje oraz zapewnia dobrą barierę przed ciekawskimi rączkami naszych podopiecznych. Łazienka, to tylko jedno z wielu miejsc, w jakim możemy je rozlokować. Planując rozmieszczenie gniazd lub wybierając ich konkretne typy, warto zastanowić się nad gniazdami hermetycznymi.

Dodaj komentarz