Gniazda wpuszczane w blat i ich zalety

Gniazda wpuszczane w blat i ich zalety

Tak zwane gniazda nablatowe czyli gniazda wpuszczane w blat mają bardzo wiele zalet. Jest to rozwiązanie stosowane często w nowoczesnych kuchniach i biurach dla podniesienia estetyki, ale również dla większej funkcjonalności i łatwiejszego dostępu do sieci elektrycznej. Jak działają gniazda blatowe i jakie są ich zalety?

Gniazda nablatowe to rozwiązanie, które można z powodzeniem stosować w blatach kuchennych, ale również na stołach konferencyjnych czy w meblach biurowych. Produkty w tej kategorii dzielą się na standardowe gniazda wpuszczane w blat bez pokrywy oraz gniazda z pokrywą. Wybrane spośród nich są wodoszczelne, dzięki czemu można stosować je w miejscach narażonych na zalanie.

Gniazda nablatowe w kuchni

Gniazda z pokrywą o podwyższonym stopniu szczelności IP to doskonała propozycja do każdej kuchni. Gniazdo jest w całości ukryte w blacie, a jego pokrywa zwalnia się po naciśnięciu, umożliwiając podłączenie wybranego urządzenia do prądu. Gniazdo wpuszczane w blat pozwoli ci podłączyć blender, robot kuchenny czy sokowirówkę w łatwy i wygodny sposób. By włożyć wtyczkę, nie musisz już dostawać się do gniazdka ukrytego pod szafkami czy odłączać czajnika od prądu. Krótki kabel w urządzeniu nie będzie więcej problemem. Dzięki gniazdom nablatowym zyskujesz więcej swobody w zakresie używania urządzeń sieciowych.

Gniazda blatowe VersaHit Dual

VersaHit to gniazda wpuszczane w blat, które jako jedne z nielicznych są bryzgoszczelne i maja stopień szczelności IP54. Ze względu na płytki wymiar montażowy (tylko 4 cm ) można montować je w blatach bezpośrednio nad szufladami. Są to gniazda blatowe podwójne z pokrywą, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Gniazda wpuszczane w blat w pomieszczeniach biurowych

Gniazda blatowe są również stałym elementem w nowoczesnych salach konferencyjnych i w biurach. Dzięki nim możemy łatwo podłączyć urządzenia przewodowe do prądu i wykluczony zostaje problem kabli plączących się pod biurkami, na podłodze. Widoczne okablowanie ma negatywny wpływ na estetykę w pomieszczeniach, a także powoduje dyskomfort podczas poruszania się po biurze, przesuwania mebli itd. Gniazda blatowe w biurku czy stole konferencyjnym nie muszą już być wodoszczelne, jak w przypadku gniazd kuchennych. Mogą to być zwykłe gniazda meblowe bez pokrywy.

Jeśli poszukujesz gniazd, które są mało widoczne, gniazda wpuszczane w blat mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem do twojego biura czy do kuchni. Dzięki dużemu wyborowi nowoczesnych produktów o minimalistycznym designie można łatwo wybrać gniazda, które będą dobrze pasować do koloru mebli oraz do całej aranżacji.

Dodaj komentarz