Jak urządzić kuchnię w amerykańskim stylu?

Jak urządzić kuchnię w amerykańskim stylu?

Popkultura wiele zawdzięcza Ameryce, właściwe wciąż wiele inspiracji pochodzi zza oceanu. Moda, film, muzyka oraz wnętrza – dziś zajmę się tym ostatnim. Chociaż nie ukrywam, że pomysł na ten wpis pojawił się w czasie, gdy oglądałam film. Wiele razy, będąc dzieckiem, wpatrywałam się w ten inny „amerykański” świat i chciałam tam być. Jeśli mieliście tak, jak ja, sprawdźcie, w jaki sposób „zmienić narodowość” swojej kuchni.

Kuchnia – centrum dowodzenia

Nie jest to cecha jedynie amerykańskich kuchni, ale nie da się ukryć, że jest to pomieszczenie, które w filmach ma szczególne miejsce i dzieje się tam najwięcej. Sama lokalizacja jest nieco inna niż w Polsce, bo znajduje się bardziej w głębi domu albo prowadzą do niej drugie drzwi z werandy. Z racji tego, że to szczególnie ważne wnętrze, jest ono bardzo duże (choć zazwyczaj te filmowe domy same w sobie są ogromne). Dzięki takiej powierzchni jest tam dość miejsca na wyspę czy blat z hokerami, a meble sięgają do sufitu. Przy planowaniu przestrzeni, ważne jest, by zaaranżować kącik na spiżarnię albo magazyn.

Kuchnia w amerykańskim stylu blat

Pierwsza wersja

Jeśli marzycie o kuchni w stylu amerykańskim, musicie pamiętać, że ważne są tutaj trzy podstawowe kolory – czarny, biały i czerwony (spotkacie je również w tradycyjnych restauracjach). Kafelki na podłodze układają się w szachownicę i świetnie wyglądają z czerwonymi dodatkami – będą to zarówno drobne dodatki, jak i sprzęty AGD. Co ważne, kupując lodówkę, wybierzcie taką z opływowym kształtem w stylu retro i dopasujcie do niej kuchenkę. W przypadku, gdy będziecie spragnieni amerykańskich symboli, spróbujcie zaaranżować stolik jadalny z kanapą albo ozdobić ściany grafikami.

Druga wersja

Nie do wszystkich przemawia przedstawiony wyżej styl, nic nie szkodzi, nie musicie mieszkać w Los Angeles, bo w Long Island i Hampton też jest bardzo ciekawie. Kuchnie w tym rejonie są nieco w innym stylu, są przytulne niczym z kadru „Lepiej późno niż wcale”. Kuchnię w „hamptonowskim” stylu warto połączyć z salonem. Nie rezygnujcie z wysp, są one, niezależnie od regionu, bardzo amerykańskie. Zmieniają się głównie kolory ponieważ stawiamy tutaj na jasny brąz, biały i beżowy. Dodatkowo, charakteru dodadzą również szklane witryny w górnych szafkach. W przypadku dodatków, warto postawić na dużą industrialną lampę, drewniane i porcelanowe dodatki i sporo roślin.Kuchnia w amerykańskim stylu jasna

Kilka ważnych kwestii

Wielu osobom Ameryka kojarzy się z jedzeniem… I słusznie! Nie zapominajmy o ważnych elementach AGD w nowej kuchni. Dobrze byłoby, gdyby na blacie stanęła mikrofalówka, toster na ,,rodzinny breakfast”, ekspres na ,,morning mood” i maszynę do popcornu, która przyda się w czasie długich, filmowych wieczorów.

Kuchnia w amerykańskim stylu flaga

Aby dopełnić charakter kuchni, w zależności od wersji, którą wybraliście, dobierzcie odpowiednie dodatki. Mogą być to plakaty z puszką Dr Peppera albo zdjęcia rodzinne. Tych ostatnich nigdy dosyć, wystarczy przypomnieć sobie lodówkę w domu Kelly z Cast Away i sprawa jest jasna.

Dobrą metodą na znalezienie inspiracji jest obejrzenie kilku klasycznych, amerykańskich filmów i seriali – idealne zajęcie na nadchodzące jesienne wieczory.

Dodaj komentarz