Kilka słów o marce i produktach Ospel

Kilka słów o marce i produktach Ospel

Niewiele osób wie, że polskie firmy zajmujące się produkcją osprzętu elektrycznego są znane niemal na całym świecie. Jedną z takich firm jest Ospel. Jak przebiegała historia tej firmy i jakimi produktami może się pochwalić? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu.

Trochę historii

Ospel specjalizuje się w produkcji nowoczesnych rozwiązań elektroinstalacyjnych do domów oraz przestrzeni publicznej. Szeroki asortyment produktów obejmuje łączniki i gniazda podtynkowe, łączniki i gniazda natynkowe, przedłużacze, dzwonki i gongi, przewody przyłączeniowe, odgałęźniki, rozgałęźniki, puszki, wtyczki oraz rozmaite akcesoria elektroinstalacyjne.

Marka powstała ponad 60 lat temu. Przez te wszystkie lata dostarczała, i robi to do tej pory, najnowocześniejsze rozwiązania elektroinstalacyjne. Dziś jest jednym z czołowych producentów tego typu produktów w Polsce. Osprzęt elektroinstalacyjny tej marki doceniany jest także za granicą. Ospel eksportuje swoje produkty do większości europejskich państw, takich jak Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania czy Egipt.

Produkty marki Ospel są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami. Od roku 2000 marka posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, który obejmuje projektowanie, tworzenie oraz dystrybucję swoich wyrobów. Certyfikat dotyczy także usługi przetwórstwa tworzyw sztucznych wraz z obróbką metali.

Misja firmy

Marka Ospel nie utrzymałaby się tak długo na rynku, gdyby nie podchodziła z pełnym profesjonalizmem do swojej pracy, klientów oraz produktów, które oferują. Ospel szczególny nacisk kładzie na nowoczesność, bezpieczeństwo, ale także estetykę swoich wyrobów. Firma nieustannie inwestuje w park maszynowy, wykorzystywane technologie, ale także w swoich pracowników. Połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi rozwiązaniami sprawia, że marka jest w stanie sprostać wymaganiom oraz oczekiwaniom stawianym przez rynek.

Produkty marki Ospel: AS, KARO, IMPRESJA i inne

Fakt, że Ospel chce sprostać oczekiwaniom swoich klientów, bardzo dobrze obrazuje ilość serii, na jakie podzielone są ich wyroby. Producent osprzętu elektroinstalacyjnego oferuje aż kilkanaście serii, w których do wyboru są rozmaite gniazda, łączniki i inne akcesoria. Każda seria charakteryzuje się innym projektem, innym motywem przewodnim.

Jedną z wyróżniających się serii jest Ospel AS, w której zastosowano geometryczną formę, jednak to klasyczne rozwiązanie jest przełamane krzywiznami ramek. Ospel AS nie jest propozycją dla osób, które we wnętrzach lubią mocne akcenty o niebanalnym designie. To seria dla osób zdecydowanych, ceniących klasyczne rozwiązania. Z tego też względu producent ograniczył opcje kolorystyczne produktów z tej serii.

ospel as
Gniazdo Ospel AS

W podobnej stylistyce jest seria Ospel Karo. W tym przypadku regularne linie przełamane są lekkimi wypukłościami. Producent podkreśla, że w tych produktach zestawione są wyraziste kształty mechanizmów z subtelnymi liniami ramek. Jest to kolejna propozycja dla osób ceniących klasykę i wnętrza, w których osprzęt elektroinstalacyjne ma być tylko subtelną ozdobą ściany.

Gniazdo Ospel Karo
Gniazdo Ospel Karo

Inne serie produktów marki Ospel to: Impresja, Aria, Sonata, Kier, Sonata Stal Inox, Sonata Nowe Srebro, Gazela i inne. Każda seria zachwyca detalami, dlatego można mieć pewność, że niezależnie od tego, na którą grupę produktów się zdecydujemy, ten osprzęt elektroinstalacyjny będzie kropką nad i w wykończeniu ściany.

Dodaj komentarz