Lampa ogrodowa – doskonały dodatek dla Twojej prywatnej oazy

Lampa ogrodowa – doskonały dodatek dla Twojej prywatnej oazy

Ogród stanowi wyjątkowy rodzaj przestrzeni, która przylegając do naszego domu, zapewnia nam beztroską i komfortową ucieczkę od współczesnego pośpiechu. Pełniąc rolę prywatnej oazy, bardzo często występuje również pod postacią reprezentatywnej części domu w wyniku organizowanych przez nas spotkań towarzyskich. Pełny przeplatającej się zieleni z kolorami ogrodowych ozdób i zasadzonych roślin, ogród powinien być przede wszystkim dostosowany do naszych potrzeb. Dobrze dobrane dekoracje, wyposażenie oraz zastosowane  wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, zwiększając odczuwalną przez nas przyjemność z powodu przebywania w przemyślanie zaaranżowanej przestrzeni. Dlatego też, poświęcę niczemu innemu, jak oświetleniu. Jeśli zastanawiasz się, która lampa ogrodowa wpasuje się w Twój tajemniczy ogród, koniecznie zasiądź do lektury!

Oświetlenie jako dodatek

Jak dobrze wiemy, oświetlenie to jeden z wielu elementów, składające się na całokształt danej przestrzeni i to, w jaki sposób ją odbieramy. Decydując się na konkretne rozwiązania w tym zakresie, należy więc kierować się nie tylko potrzebą funkcjonalności, ale również estetyki. Lampa ogrodowa, chociaż za dnia nie będzie przez nas w żaden sposób użytkowana, w dalszym ciągu pozostanie widoczna. Zdając sobie sprawę z tego faktu, będziemy w stanie dostrzec drzemiący w niej potencjał. Wybierając model lampy o ciekawej formie, czy w wyróżniającym się kolorze, możemy świadomie nadać jej podwójnego znaczenia – jako funkcjonalne źródło światła oraz jako efektywny dodatek do naszego ogrodu. Oczywiście, istnieją na rynku inteligentne systemy oświetleniowe, które sprawnie można zamaskować w zakamarkach naszej oazy. Mimo to, osobiście preferuję miłe dla oka akcenty, które w dzień imponują nas swoim wyglądem; w nocy znów, rozświetlają swoim blaskiem.

Lampa ogrodowa w Twojej przestrzeni

Rozświetl swoją prywatną oazę

Lampki wiszące w Twoim ogrodzieJeśli nie masz pomysłu, jak sprawnie ozdobić swój ogród, a zarazem zapewnić mu odpowiednie źródło światła, chętnie zaproponuję Ci następujące rozwiązania. Do jednych z nich, należą wszelkiego rodzaju lampki wiszące – doskonale sprawdzające się, jako niewielki dodatek o dużym potencjale estetycznym. Lampki wiszące występują w wielu rodzajach, co znacznie poszerza nam pole manewru. Z doświadczenia wiem, że chociaż nie dają wystarczającej ilości światła, doskonale sprawdzają się na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie, organizowane na zewnątrz naszego domu. Warto jednak przy tym pamiętać, iż każda zastosowana przez nas lampa ogrodowa powinna posiadać odpowiednie parametry, związane z odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego, decydując się na konkretne lampki wiszące upewnij się, że posiadają odpowiednią klasę szczelności.

Kolejną z propozycji, którą w szczególności polecam dla ogrodów urządzonych w nowoczesnym stylu, są lampy LED o geometrycznych kształtach. Kule, kwadraty, prostokąty, czy nawet trójkąty – coraz częściej pojawiają się w ofertach wielu producentów, oferując nie tylko estetycznie ciekawe rozwiązanie, ale również niezwykle funkcjonalne. Tego rodzaju lampa ogrodowa jest najczęściej objęta odpowiednią klasą szczelności, a ze względu na zastosowane w niej komponenty, można ją umieścić w dowolnym miejscu. Postawiona pojedynczo lub w parze, sprawdzi się jako przyciągający oko dodatek. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na model imitujący kamień.

Próbuj wielu rozwiązań

Przy planowaniu odpowiedniego oświetlenia w Twoim ogrodzie, przede wszystkim postaw na własne potrzeby oraz na odrobinę szaleństwa. Nie bój się stosowania różnych rodzajów lamp. Doświetl ścieżkę eleganckimi latarenkami lub malutkimi lampkami solarnymi, znów przy miejscu swojego spoczynku postaw na delikatne lampki wiszące. Jeśli nie masz pomysłu, jak kreatywnie zabrać się za potrzebne Twojej przestrzeni zmiany wystarczy, że zapoznasz się z wieloma inspiracjami, jakie dostępne są w internecie. Nie ograniczaj się do jednego typu lampy. Potraktuj oświetlenie, jako ekstrawagancką rzeźbę, którą goście będą mieli okazję podziwiać w Twoim ogrodzie.

Dodaj komentarz