Mediaport – praktyczne rozwiązanie do każdego biura

Mediaport – praktyczne rozwiązanie do każdego biura

W każdym biurze codziennie podłączonych jest do prądu mnóstwo urządzeń. Komputery, które mają połączenie z siecią elektryczną niemal 24 godziny na dobę, drukarki i ładowarki do telefonów to tylko część z nich. Jeszcze kilkanaście lat temu plątanina kabli w biurze nie była niczym nadzwyczajnym, dziś, kiedy na rynku pojawił się mediaport, możemy o tym na zawsze zapomnieć.

Biurowa rzeczywistość

Przestrzeń biurowa pod kątem ilości gniazd elektrycznych nie zawsze jest dostosowana do ilości urządzeń, które muszą być podłączone do prądu. Kiedyś rozwiązaniem tego problemu były przedłużacze, które poprowadzone przez środek biura nie prezentowały się zbyt dobrze. Obniżenie poziomu estetyki biura to jedno, ale ważniejsza jest inna kwestia: bezpieczeństwo. Plątanina kabli na podłodze stwarzała ryzyko potknięcia i niebezpiecznego dla zdrowia upadku. Współcześni producenci osprzętu elektrycznego wyeliminowali ten problem. Zaprojektowali mediaport.

Mediaport – funkcjonalny i estetyczny

Mediaport nablatowy, jak nazwa wskazuje, jest urządzeniem, które montuje się w blacie stołu lub biurka. Funkcjonalność tego urządzenia można dostosować do własnych potrzeb. Poza standardowymi mediaportami wyposażonymi w tradycyjne gniazdka można kupić model, który ma określoną ilość pustych modułów. W tych miejscach może się znajdować gniazdo RJ45 czy USB.

Funkcjonalność mediaportu nablatowego pozwala na zamknięcie mechanizmu nawet wtedy, gdy są do niego podłączone wtyczki. Dzięki temu mediaport nablatowy pozwala ukryć nieestetyczne elementy kabla i w pełni korzystać z powierzchni blatu.

mediaport

Mediaporty biurowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Jest to kolejny atut tego urządzenia. Mediaporty biurowe mogą mieć powierzchnią błyszczącą lub matową. Dostępne są w kolorze czarnym, białym i aluminium.

Mediaport nablatowy szczególnie często montowany jest w takich pomieszczeniach jak biuro czy sala konferencyjna, ale równie dobrze sprawdzi się też w przestrzeni mieszkalnej. Mediaport można zamontować w pomieszczeniach, gdzie ilość urządzeń, które jednocześnie muszą być podłączone do prądu, jest wysoka i niewspółmierna do ilości tradycyjnych gniazd elektrycznych. Najczęściej jest to kuchnia, salon czy domowe biuro.

Mediaporty biurowe od ASA Plastici

Czołowym producentem mediaportów biurowych jest marka ASA Plastici. Włoski producent oferuje mediaporty biurowe najwyższej jakości, które wykonane są z wytrzymałych i trwałych materiałów. Inwestując w to sprytne i funkcjonalne biurowe rozwiązanie, można się nim cieszyć przez wiele lat.

Dodaj komentarz