Osprzęt elektryczny w stylu retro – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Osprzęt elektryczny w stylu retro – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

To, że moda wraca, nikogo nie dziwi. Dotyczy to nie tylko branży odzieżowej, ale też wystroju wnętrz. To, co było trendy w aranżacji przestrzeni mieszkalnej w latach 50., 60. i 70. ubiegłego wieku znów wraca do łask. Nasze mieszkania coraz częściej aranżujemy w stylu retro, a to wymaga od nas zastosowania nie tylko „postarzanych” mebli, ale też innych, nawet najmniejszych elementów wyposażenia w tym stylu.

Styl retro – co to właściwie jest?

Styl retro nawiązuje do tego, co było modne w latach 50., 60. i 70 XX wieku. Mieszkania urządzone w tym stylu przede wszystkim bazują na połączeniu nowego budownictwa z meblami stylizowanymi na stare oraz elementami wyposażenia, które były modne kilkadziesiąt lat temu. Styl retro to także zastosowanie żywych kolorów, abstrakcyjnych form oraz fantazyjnych wzorów.

Czym dokładnie charakteryzuje się styl retro?

W mieszkaniu urządzonym w retro stylu nie może zabraknąć mocnych, energetycznych kolorów. Kilkadziesiąt lat temu bardzo modne były tapety oraz zasłony, na których królowały najróżniejsze wzory. Te elementy wyposażenia miały przyciągać spojrzenia, niemal dominować we wnętrzu. Dziś podchodzi się do tego znacznie ostrożniej. Owszem, w mieszkaniach w stylu retro znajdziemy wzory, ale nie są one już tak krzykliwe. Mogą się pojawiać na dywanie, poszewkach poduszek dekoracyjnych czy grafikach zawieszanych na ścianie.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wnętrza w stylu retro są radosne i energetyczne, a wszystko za sprawą mocnych, żywych kolorów takich jak granat, czerwień, pomarańcz czy zieleń. Mogłoby się wydawać, że wszystkie elementy wystroju wnętrza będą utrzymane w takiej stylistyce, nawet gniazda elektryczne. Otóż nie. Okazuje się, że osprzęt elektryczny w stylu retro to eleganckie, białe włączniki i gniazdka w kolorze białym, wykonane z materiału zwanego duroplast.

Duroplast – dlaczego jest idealny do produkcji osprzętu elektrycznego?

Duroplast to tak naprawdę polimerowe tworzywa sztuczne. Swoimi właściwościami przypomina metal lub ceramikę. Największą zaletą tego materiału jest twardość i nieelastyczność. Duroplast charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na rozciąganie i ściskanie. Gniazda elektryczne, które są z niego wykonane, są nietopliwe lub trudnotopliwe.

Gniazdko elektryczne i włączniki światła w stylu retro

Producent osprzętu elektrycznego, marka THPG, posiada w swojej ofercie niejedno gniazdko elektryczne w stylu retro. Możemy się zdecydować na okrągłe bądź kwadratowe gniazdko elektryczne. Bardzo ciekawe są także włączniki światła, które działają na zasadzie dźwigni lub pokrętła obrotowego. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych produktów, które z pewnością będą współgrać z wnętrzem w stylu retro:

duroplastgniazda elektryczneduroplast

Dodaj komentarz