Przygotuj się do remontu – postaw na profesjonalnego fachowca

Przygotuj się do remontu – postaw na profesjonalnego fachowca

Planowany remont mieszkania lub też, poszczególnego pomieszczenia w naszym domu, może okazać się przedsięwzięciem trudnym do zrealizowania w pojedynkę. Znam to z własnego doświadczenia – oprócz kurzu, brudu i panującego na każdym kroku chaosu, pojawiają się problemy czysto techniczne. Brak wiedzy z zakresu podstaw elektryki, tapetowania, czy kafelkowania jest oczywiście możliwy do nadrobienia. Jednak, oprócz dyplomu ukończenia szkolenia na portalu YouTube oraz zapoznania się z najprostszymi technikami pracy, nie zostaniemy od razu fachowcami. Dlatego też, pragnąc wykonać remont jak należy, warto poprosić o pomoc kogoś doświadczonego. Kogoś, kto odróżnia odgałęźnik instalacyjny od wyłączników instalacyjnych, wybierze dobre gniazdka, a także potrafi przykleić tapetę na dłużej, niż jeden wieczór.

Zadbaj o własny komfort w trakcie remontu

Spotkałam się z wieloma opiniami, iż samodzielny remont wymaga głównie dobrych chęci, które w magiczny sposób przyczyniają się do otrzymania upragnionych efektów. Czy stwierdzenie te jest prawdą? Owszem, jednak problem polega na niedokładnym określeniu tego, co tak naprawdę poświęcamy w trakcie przeprowadzanego remontu bez profesjonalnej usługi majstra. Samodzielna praca nad projektem, wymaga bowiem od nas nie tylko zapału do pracy, ale także naszego bezcennego czasu. Niezależnie od tego zdecydujemy się na remont jako para, rodzina, znajomi lub w pojedynkę; bez poświęcenia odpowiedniej ilości naszego czasu wolnego, rokowania na zrealizowanie naszych wizji są raczej kiepskie. Zwłaszcza, jeśli nie posiadamy ani doświadczeniach w pracach remontowych, ani narzędzi. Skorzystanie z usług fachowca, jest zatem o wiele tańsze, pewniejsze oraz łatwiejsze. Dzięki jego pracy, niestraszny staje się dla nas odgałęźnik, gruntowanie ściany, ostrożne pokrywanie podłogi kaflami lub panelami.

Elektryk przy pracy, pomoże zamontować odgałęźnik, wybrać kontakty i poprowadzić kable

Wybieraj z głową, ciesz się efektem

Jak zatem wybrać naszego profesjonalistę, aby ten nie okazał się jednym z wielu szarlatanów, pośród wielu wspaniałych fachowców? Przede wszystkim, powinniśmy skupić się na określeniu naszych potrzeb – faktycznych prac, wymaganych podczas planowanego remontu. Dzięki temu, łatwiej będzie nam zorientować się w tym, jakich usług potrzeba. Czy będzie to głównie elektryka, tapetowanie, czy zupełnie inny przedział wykonywanych prac. Należy pamiętać, iż żaden człowiek nie jest alfą i omegą wszystkich dziedzin. Dlatego też, nie ma co liczyć na dobrze zamontowany oraz podłączony odgałęźnik lub kontakty, gdy decydujemy się na usługi tapeciarza. Nawet jeśli zaklina się na lata doświadczeń oraz ponadprzeciętny profesjonalizm, lepiej będzie skorzystać z usług elektryka.

Gdzie szukać fachowca?

Malowanie ścianyNajlepszym sposobem na znalezienie osoby odpowiedniej do wykonania planowanego remontu, będzie oczywiście rozeznanie się wśród rodziny, a także znajomych. Fachowcy polecani przez najbliższych, stanowią grupę potencjalnych usługodawców i bez większego problemu, można określić ich mianem zaufanych. Zwłaszcza, jeśli opinia naszej rodziny lub znajomych opiera się na samych superlatywach. W innym przypadku, gnie nie mamy możliwości dotarcia do fachowcy od strony najbliższych, warto przeszukać Internet. Ten pełen jest ogłoszeń, obwieszczeń – najważniejsze to dokładnie przeczytana oraz przeanalizowana oferta usług, a także bezpośredni kontakt z wybranym fachowcem. Pamiętaj: zapytaj o sposób rozliczenia! Nie daj się naciągnąć na usługi płacone pod przysłowiowym stołem, bowiem nie podlegają one żadnym regulacjom prawnym. Oznacza to nic innego, jak brak możliwości odwoływania się w przypadku nie dopełnienia określonej usługi lub pożądanego efektu.

Wybierz kafelki, odgałęźnik, tapetę, dobre gniazdka – współpracuj

Oddanie remontu w ręce doświadczonego majstra, nie powinno jednak ograniczać się wyłącznie do okazjonalnego podglądania pracy. Jeśli pragniesz pochłonąć nieco wiedzy, zaprzyjaźnij się ze swoim fachowcem i zapytaj, czy nie miałby nic przeciwko odrobinie pomocy. Współpracuj z wynajętym przez Ciebie profesjonalistą. Zaproponuj dostarczenie proponowanych materiałów – wybierz samodzielnie kafelki, odgałęźnik, dobre gniazdka. Zaproponuj herbatę lub kawę, pociągnij fachowca za język. Dzięki temu, rozeznasz się nieco bardziej w przeprowadzanych przez niego pracach. Wzbogacisz swoją wiedzę, a może nawet umilisz pracę wynajętemu przez Ciebie fachowcy.

Jeśli w najbliższym czasie planujesz remont, zrób to porządnie. Zasiądź do projektu jak należy. Określ swoje potrzeby, budżet, dokładnie zaplanuj jego przebieg. Jeśli na drodze jego realizacji, pojawią się jakiekolwiek problemy – nie bój się wybrać numer fachowca!

Dodaj komentarz