Ramki do gniazdek elektrycznych i łączników

Ramki do gniazdek elektrycznych i łączników

Jesteś zdania, że gniazdka trzeba zamaskować, ukryć za doniczką lub szafką? Że osprzęt elektryczny niszczy efekt przy gładkich ścianach, w nowoczesnym, świeżo wyremontowanym wnętrzu? Warto zapoznać się z ofertą serii modułowych obejmujących gniazda, łączniki oraz stylowe ramki. Osprzęt elektryczny w twoim domu może być dopasowany do aranżacji, a gniazda mogą wręcz stanowić ciekawy akcent dekoracyjny. Poznaj serie Kontakt Simon 54 oraz Aquarella.

Przede wszystkim ład i porządek

Bardzo ważne jest, aby gniazdka elektryczne i łączniki były pogrupowane. Ich układ należy rozplanować już na etapie planowania instalacji w taki sposób, by było ich wystarczająco dużo. Mają być łatwo dostępne. W sprzedaży dostępne są ramki wielokrotne, które są bardzo wygodne w użytkowaniu i pozwalają na jednoczesne podłączenie wielu urządzeń. Nie trzeba wówczas korzystać z rozdzielaczy, które nie zawsze wyglądają estetycznie. Ramki podwójne, potrójne, poczwórne a nawet pięciokrotne wyglądają elegancko, a przy tym są funkcjonalne.

Liczy się design- Kontakt Simon 54

Gniazdka elektryczne i łączniki mogą – ale i nie muszą wyglądać zwyczajnie, do wyboru masz zarówno uniwersalne i proste modele, jak również te bardziej dekoracyjne, Możesz wybrać klasyczną serie osprzętu utrzymaną w bieli lub beżu, o błyszczącym wykończeniu. Możesz też jednak użyć wyobraźni i połączyć na przykład moduły w jednym kolorze z różnokolorowymi ramkami. W sprzedaży dostępne są również elementy wykonane z niestandardowych materiałów, jak drewno, stal i nie tylko (np. seria Kontakt Simon 54 to aż 66 możliwych połączeń, designerskie gniazda, łączniki i ramki w różnych wykończeniach do wyboru).

Matowe ramki Aquarella

Wśród produktów dostępnych na rynku osprzętu elektrycznego uwagę zwracają między innym ramki portugalskiej marki Efapel z linii Aquarella. Jest to seria łącząca delikatność z nowoczesnością. Ramki wyróżniają się minimalistyczną i prostą formą. Są dostępne w wersji matowej i z połyskiem. Szczególnie nowocześnie prezentują się ramki Aquarella matowe, które wyróżniają się spośród innych standardowych produktów tego rodzaju. Mat w połączeniu z ostrymi brzegami i cienkim brzegiem ramki twory stonowane, ale przy tym oryginalne połączenie. Ramki Aquarella są dostępne w różnych kolorach do wyboru. Paleta oscyluje głównie wokół odcieni bieli i szarości. Znajdziemy tu ramki perłowe, „lodowe”, grafitowe i w odcieniu aluminium. Są to ramki pojedyncze, podwójne, potrójne, poczwórne oraz pięciokrotne.

 

aquarella efapel aluminium
Aquarella Efapel, aluminium, mat

 

Przy planowaniu instalacji elektrycznej ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zachowanie wysokiej funkcjonalności. Jednocześnie warto również zadbać także o wygląd poszczególnych elementów, pogrupowanie gniazd w estetyczne nowoczesne ramki i umieszczenie ich w dobrze dostępnych miejscach, tak by można było zapomnieć o przedłużaczach i zbędnym okablowaniu.

Dodaj komentarz