Salon inspirowany trendami 2019

Salon inspirowany trendami 2019

Do końca roku jest jeszcze sporo czasu, ale warto zająć się remontem, póki nie nadejdzie zima. Najważniejsze jest jednak to, że trendy na ten rok są już uporządkowane, a ponadto pojawiają się już głosy na temat tego, co przyniesie 2019. Moim zdaniem, całkowita aranżacja salonu pod kątem trendów jest zgubna dla portfela i indywidualizmu. Kto z nas nie pamięta, jak przyszedł czas na łączenie szarych wzorzystych tapet z fioletem? Tak już jest z modą, w jednym momencie wszyscy chcą coś mieć, a pół roku później już nie. Warto zatem się inspirować, podbierać koncepcje, a nie je kopiować. To jest klucz do sukcesu, do przyjemnego wnętrza, które ma modne akcenty, a jednocześnie nas wyraża.

Kontynuacja z poprzedniego roku

Wiem, że jesteście na bieżąco z trendami, więc pewnie wiecie, że natura jest w cenie. Jeśli chodzi o rok 2019, pod tym względem niewiele się zmieni. Wciąż wysoko w rankingu popularności mieścić się będzie drewno i roślinność. Spokojnie możecie zostawić swoje poduszki w liście i kaktusy na parapetach – wciąż będziecie „trendy”.

Trendy 2019 dodatki

Wiele z prezentowanych mebli ma dodatki w postaci wikliny, co ciekawe, fascynacja młodymi pędami, zaczęła się od torebek, które zawładnęły Instagramem. Możecie być również spokojni o drewniane stoliczki, które im bardziej naturalne będą, tym lepiej. Jeśli jeszcze takiego nie macie, bez obaw wyjdźcie do lasu i podbierzcie większy pieniek – to nie żart – w czasie targów Salone del Mobile zaprezentowany był taki stolik. Mało tego, był na tyle naturalny, że pęknięcia i sęki nie stanowiły żadnego problemu. Można tanio i modnie? Można.

Trochę luksusu

W czasie targów wnętrzarskich prezentowano materiały naturalne, ale jednocześnie dosyć luksusowe – ogromne kanapy pokryte były atłasem oraz skórą np. w kolorze ciemnego brązu. Jeśli jednak wolicie skórę sztuczną, nie martwcie się, bo wielu producentów ma również takie do wyboru.

Trendy 2019 drewnoPlanując jadalnie, wybierzcie duże stoły, bez zbędnych zdobień i koniecznie w kolorze ciemnego brązu – takie połączenie daje wrażenie luksusowego wnętrza. Podobnie jest ze szkłem, które jest używane często przy projektowaniu stolików kawowych. Połączenie tego materiału z geometrycznymi nóżkami jest nie tylko nowoczesne, ale i efektowne. Nie do wszystkich jednak przemawia szklany stół, niektórzy uważają go za pospolity i czują przesyt. Tutaj również jest rozwiązanie – marmur albo raczej a la marmur to nadchodzący trend we wzornictwie blatów, regałów i stolików. Połączony ze złotymi dodatkami dodaje wnętrzu prestiżu.

Ważna funkcjonalność

To z pewnością zaskoczenie dla wielu z Was. Zazwyczaj moda (głównie na wybiegach) jest niepraktyczna dla przeciętnego człowieka. Modne meble kuchenne na wysoki połysk wyglądają rewelacyjnie, powiększają wnętrze, ale nie sprawdzą się w domu, gdzie jest co najmniej jedno, małe dziecko. Podobnie jest z wysokimi szpilkami, bo choć wyglądają świetnie, niestety nie są praktyczne. Tym razem mamy spore zaskoczenie, bo w 2019 roku ważny będzie nie tylko dobry design, ale i użyteczność. Ten bardzo pozytywny trend można zauważyć między innymi w kanapach, gdzie są regulowane oparcia, panelach i systemy modułowe. Z tyłu kanapy jest również zabudowanie na mini- bibliotekę, które przyda się fanom książek. Podobnie jest również ze wspomnianymi wcześniej stolikami kawowymi, które są jednocześnie miejscami do siedzenia i posiadają wiele szufladek i schowków.

Trendy 2019 salon

Czyżby trend użyteczności pojawił się również na wybiegach i w domach mody? Miejmy nadzieję!

 

Dodaj komentarz