Walka o porządek w garażu – znajdźcie kompromis

Walka o porządek w garażu – znajdźcie kompromis

Nie da się ukryć, że garaż to najczęściej królestwo mężczyzn i wcale nie ze względu na samochód. Narzędzia, przybory, rzeczy, które „jeszcze się przydadzą” potrafią być zmorą dla kobiet, a stanowią naturalne środowisko mężczyzn. Nie ma w tym nic złego, mało tego, można znaleźć kompromis
i wspólnie wykorzystać sprytne rozwiązania, które pomogą zorganizować przestrzeń uporządkować ją i poprawić komfort domowników.

Postaw na meble

Układanie wszystkiego w kartonach na dłuższą metę nie ma sensu i spowoduje jedynie tworzenie się wież nieporządku. Postawcie na proste meble z dużą ilością przegródek i szuflad. Możecie wykorzystać do tego stare meble z kuchni, przemalować je albo przetrzeć papierem ściernym i wpasować we wnętrze. Pamiętajcie, że jeśli planujecie chować tam wyjątkowo ciężkie narzędzia i sprzęty, lepiej będzie kupić meble magazynowe ze stali albo z płyty MDF.

Bardzo ciekawe rozwiązanie to wózki warsztatowe, które przypominają szafki, ale są bardziej mobilne ze względu na kółka. Do wyboru są małe z kilkoma półkami albo rozbudowane z szufladami, drzwiczkami na klucz i rozkładanym blatem. Dla prawdziwych pasjonatów gadżetów jest nawet opcja z głośnikiem, czytnikiem kart, USB i Bluetooth.

Garaż motocykl

Stojaki i stelaże

Zmiana opon to ważna kwestia, ale dbanie o nie cały rok (nie tylko podczas użytkowania) to druga sprawa. Wyciągnijcie pochowane w worach felgi i ustawcie je na solidnym stojaku, który można łatwo podwiesić pod sufit. Przestrzeń ta daje spore możliwości, zwłaszcza, gdy wykorzystuje się jej potencjał. Pamiętajcie, że taki stojak to rozwiązanie dobre nie tylko dla kół, ale i dla rowerów.

Jeśli borykacie się z problemem nieuporządkowanych nart, spróbujcie wykorzystać metalowe albo drewniane belki do stworzenia stelaża podwieszanego sufitu. W ten sposób możecie bezpiecznie przechowywać sprzęt, bez obawy, że się uszkodzi.

Ściana z narzędziami

Rewelacyjna opcja dla każdego, kto lubi mieć wszystko pod ręką, a jednocześnie chce utrzymać porządek. Ścianka narzędziowa to nic innego jak porządna płyta z całą masą kuwet, przegródek i miejsc na narzędzia i przybory. Wielkość takiego panelu zależy tylko od potrzeb i finansów.

Jeśli nie chcecie wydawać zbyt wielu pieniędzy na taki gadżet, zróbcie go sami! Wystarczy kilka grubych desek położonych na ścianie i przykręconych do nich belek. Możecie w nich wywiercić dziury, wbić gwoździe albo skorzystać mocnego magnesu. Macie pełną dowolność, a satysfakcja z wykonanej pracy będzie na pewno spora.

Ściana z narzędziami

Ustalcie zasady

Jak już ułożycie wszystko w skrzynkach, ustawicie na meblach i powiesicie na stelażach, pamiętajcie, że najtrudniejsze dopiero nadchodzi. Cała sztuka polega nie tylko na ułożeniu wszystkiego i kupieniu organizerów, ale na utrzymanie tego tak, jak to było pierwszego dnia.

Mimo, że rady, które Wam przytoczyłam z pewnością się sprawdzą, aby Wasza inwestycja miała sens, musicie wprowadzić sobie zasadę, żeby wszystko miało swoje miejsce. W połączeniu z odpowiednim umeblowaniem, gwarantuję Wam sukces i porządek na długi czas.

Organizacja garażu mężczyzna

Dodaj komentarz