Włączniki światła i gniazdka – nowoczesne propozycje od ABB

Włączniki światła i gniazdka – nowoczesne propozycje od ABB

Nie każda kobieta musi znać się na elektryce. Rodzaje kabli, dobranie do nich odpowiednich gniazd, zastosowanie szybkozłączek czy montaż poszczególnych elementów instalacji elektrycznych – w tych zagadnieniach zdecydowanie mocniejsi są przedstawiciele płci męskiej. Nie oznacza to jednak, że kobieta nie może podejmować decyzji odnośnie do poszczególnych elementów instalacji, szczególnie jeśli chodzi o te części, które wpływają na estetykę pomieszczenia. Takimi elementami są włączniki światła oraz gniazda, które umiejętnie dobrane, powinny współgrać z ogólnym charakterem wnętrza. Ciekawe propozycje prezentuje marka ABB.

Włączniki światła ABB – klasyczne, nowoczesne czy glamour?

Stojąc przed wyborem włączników światła, w pierwszej kolejności należy się zastanowić, w jakim stylu będzie lub jest urządzone nasze wnętrze. To od tego zależy styl włączników, na który powinniśmy się zdecydować.

Zacznijmy od bardzo popularnego ostatnio stylu skandynawskiego. Wnętrza utrzymane w jasnej, najczęściej białej charakterystyce to znak rozpoznawczy takich aranżacji. Wszechobecna biel bardzo często przełamana jest jednym, intensywnym kolorem, jednak takie rozwiązanie nie jest regułą, ale daje nam znacznie większe pole do popisu, jeśli chodzi o wybór włączników. Jeśli chcemy postawić na klasykę, czyli tradycyjne włączniki światła w kolorze białym, znajdziemy je w kolekcji ABB Basic 55. Jak wskazuje nam nazwa serii, w grupie tych produktów znajdują się włączniki światła najczęściej spotykane, a więc najchętniej wybierane przez klientów. Przykładem takiego włącznika jest prosty podwójny włącznik ABB Basic 55:

ABB włącznik podwójny biały
ABB włącznik podwójny biały

Część z nas w kwestii aranżacji wnętrz skłania się ku bardziej nowoczesnym rozwiązaniom. Pomieszczenia urządzone w stylu nowoczesnym to przestrzeń uboga w zbędne dodatki dekoracyjne, ale bogata w intensywne kolory oraz połysk. Czerwień, czerń oraz powierzchnie chromowane, wykonane ze stali szlachetnej – na takie właśnie motywy możemy natknąć się w nowoczesnych wnętrzach. Dobierając włączniki światła do takiej aranżacji, warto bliżej przyjrzeć się propozycjom marki ABB, szczególnie z serii Pure. Znajdziemy w niej nie tylko proste wyłączniki pojedyncze czy podwójne wykonane ze stali szlachetnej, ale także włączniki z podświetleniem, które bardzo ułatwiają włączanie światła, gdy wokół panuje mrok:

ABB włącznik podświetlany
ABB włącznik podświetlany

Wśród wielu kobiet znajdzie się zapewne duża grupa zwolenniczek stylu glamour. Bogato zdobione wnętrza, ozdobione lustrami, kryształami i wszystkim tym, co odbija światło, muszą być podkreślone pasującymi do tej aranżacji włącznikami. Idealnie sprawdzą się więc takie w odcieniach złota i srebra, a takie propozycje znajdziemy w serii ABB Dynasty. Włączniki z mosiądzu to produkty ekskluzywne, więc w każdym wnętrzu typu glamour będą się prezentować idealnie!

ABB włącznik mosiądz
ABB włącznik mosiądz

Akcesoria oświetleniowe ABB – gadżety, które ułatwiają życie

Marka ABB, oprócz pięknie prezentujących się włączników, oferuje także rozwiązania, które ułatwiają nasze codzienne życie, a takie gadżety zdobywają serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Szczególnie na tle innych produktów wyróżnia się seria ABB Carat, w której możemy znaleźć takie akcesoria jak przełącznik żaluzjowy, regulator temperatury czy gniazdo z ładowarką USB. Funkcjonalność akcesoriów wchodzących w skład serii ABB Carat sprawia, że po ich zamontowaniu przestrzeń mieszkalna stanie się jeszcze bardziej komfortowa w użytkowaniu.

ABB wyłącznik żaluzjowy
ABB wyłącznik żaluzjowy

 

ABB regulator temperatury podłogowy
ABB regulator temperatury podłogowy

 

ABB gniazdko z ładowarką USB
ABB gniazdko z ładowarką USB

Dodaj komentarz